Sıkça Sorulan Sorular


Kişisel Eğitim Asistanın

Ordinap, üniversite hazırlıkta ihtiyacın olan herşeyi sana sunan bir mobil eğitim platformudur.

Eğitim ve öğretim insanların yaratılıştan sahip olduğu, en temel uğraş alanlarından birisidir. Eğitim ve öğretim dünya nimetlerinden faydalanmanın ötesinde insanın toplum içinde kendisine etkili ve eylemli bir yer bulabilmesinin de en önemli şartıdır. Eğitim faaliyeti ile insanın toplumla ilişkisi karşılıklı etkileşim ve iletişim sağlamakta, ayrıca birçok ihtiyaçta bu faaliyet sonucu temin edilebilmektedir.

Bu doğrultuda, temel hak olan eğitim ve öğretim hakkını tüm dünyada daha erişilebilir kılmak en büyük amacımızdır.

Sosyal devlet eğitim ve öğretimi devletin başta gelen görevi sayar ve tüm vatandaşların eşit imkanlar içinde, bilime dayalı düşündüren, bilinçlendiren, yaratıcı, barışçı, laik ve demokratik eğitim görmesini sağlamaktır.

Bu doğrultuda vizyonumuz; fırsat eşitliğinin ve eğitimin toplumla bütünleşmesinin sağlanmasına destek olmakla birlikte eğitimin teknoloji ile harmanlanarak çağın ihtiyaçlarını yakalamasını sağlamaktır.

Sürekli değişen ve gelişen öğrenme çerçevesi içinde öğrencilerin tek tek kendi potansiyellerine ulaşmalarını sağlayarak toplumsal birikim ve değerlerimiz ile fikri hür vicdanı hür olarak yetişmelerine katkı sağlamakla birlikte dünyadaki gelişmeleri göz önüne alarak eğitim hayatlarında başarıya ulaşmalarını sağlamaktır.

Eğitim temel bir haktır.

Ordinap, her öğrencinin yararlanabilmesi için kullanması ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama içerisinde birçok hizmet ücretsiz sunulmaktadır. Ancak oluşturduğu içerikler, kitaplar, servisler ve benzeri alanlarda kullanıcının bilgisi dahilinde ücret talep edebilir veya kısıtlı kullanım uygulayabilir.

Evet, uygulamanın verimli kullanılabilmesi ve tüm fonksiyonlarının tam olarak çalışması için internet gereksinimi vardır.

Bununla birlikte sizi düşünerek çeşitli teknolojiler kullanıp elimizden geldiğince veri kullanımını en aza indirdik.

Eğer Ordinap'ın telefonunuzda yavaş olduğunu düşünüyorsanız, bunun temel sebebinin telefondan kaynaklandığını göz önünde bulundurmalısınız. Ordinap'ı temel olarak her telefonda çalışacak düzeyde yapmaya özen gösteriyoruz. Ancak hızla ilerleyen teknolojiye yenik düşen önceki nesil telefonlarda yavaşlamalar, donmalar ve çökmeler meydana gelebiliyor. En iyi performansı ve kararlılığı size yaşatmak için elimizden geleni yaptığımızı bilmenizi isteriz.

Bununla birlikte karşılaştığınız sorunları lütfen bize bildirin. 

Ordinap'ın kişisel bir deneyim sunmasını istiyoruz. Bu sana özel bir eğitim uygulaması. Bu sebeple sadece sen kullan diye kişisel telefon numaranla eşleştirme yapıyoruz ve bu numarayla kendi telefonunda kullanmanı bekliyoruz.

Kişisel bilgilerini veya telefon numaranı haberin ve onayın olmadan üçüncü taraf kişilerle paylaşmıyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen kullanıcı sözleşmesine ve gizlilik ilkemize bakınız.

Eğer bildirim almıyorsanız ve ayarlardan bildirimleri kapatmadığınızdan eminseniz, uygulamadan çıkış yaparak telefon numaranız ve şifrenizle tekrar giriş yapmanız sorunu çözecektir. Birden fazla cihaz ile sisteme giriş yapmanız durumunda en son giriş yapılan cihaza bildirim gitmektedir.

Telefonunuzun ayarlar bölümünde, bildirim ayarlarında Ordinap için izin verildiğinden emin olun. Hala bildirim alamıyorsan lütfen bizimle letişime geç.

Telefon numaranı ve şifreni doğru yazdığından eminsen, lütfen bizimle iletişime geç.

Eğer soru sorma hakkınız kısıtlanmışsa bunun sebebi çok fazla kontrol etmediğiniz cevaplanmış sorunuzun olmasıdır. Kısıtlama yapmamızın ana sebebi; çözemediğiniz sorulara cevap gelmişken bir an önce bu cevapları incelemeniz ve sıcağı sıcağına takıldığınız yerleri anlamanızı istememizdir. Daha sonra tekrar soru sorabilirsiniz. Eğer teknik bir problem olduğunu düşünüyorsanız bizimle lütfen iletişime geçin.

Engellmek istediğin yorumu/çözümü veya kullanıcıyı, bildir simgesine tıklayarak bize bildirebilir ya da engelleyebilirsin. Engellediğin kullanıcılar birdaha karşına çıkmaz ve senin sorularına cevap veremez.

Otomatik güncelleme alamadığını düşünüyorsan uygulamayı silip tekrar yüklemeni öneririz. Sorunun hala devam ettiğini düşünüyorsan lütfen bizimle iletişime geçin.

Kullanım sözleşmesinin ihlali durumunda Yolla - Çöz servisini kullanım hakkınız engellenmiş olabilir. Haksız engelleme olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Ayarlar kısmında en alt bölümde çıkış tuşuna basarak çıkış yapılabilir.

Herhangi bir sorunda [email protected] adresinden elektronik posta atabilirsin.

Servisler


Günlük Planlayıcı

Günlük planlayıcı, o gün içerisinde çözmeyi hedeflediğin soru sayısı ile çözdüğün soru sayısını istatistiksel olarak görmene yardımcı olan araçtır.

O gün içerisinde soru çözmeyi planladığın derslerden kaç soru çözmek istediğin "+" , "-" tuşları kullanılarak veya doğrudan girilerek yazılır. Not: Bu o gün içinde çözmeyi hedeflediğin soru sayısıdır. Soru çözmeyi planlamadığınız dersler boş bırakılabilir. Tüm planınız (çözmeyi hedeflediğiniz soru sayısı girilmiş hal) oluşturulduktan sonra sayfanın en altında bulunan başlat butonuna basılır.  Artık planlayıcınız başlamıştır. 

Uygulama içerisinden soru çözdükçe hedef soru sayısına otomatik olarak ulaşmaya başlarsınız. Durum çubuklarından genel ve ders özelinde durumunuzu görmüş olursunuz.

Uygulama dışı soru çözüp programınıza eklemek isterseniz yine "+" ve "-" tuşlarını kullanarak çözdüğünüz soru sayısına ekleme yapabilirsiniz.

Günlük planlayıcı o gün içerisinde geçerli olur ve kendini gece yarısı otomatik olarak sıfırlar. Yeni günde yeni bir program yapabilirsin.

Günlük planlayıcıyı sıfırlamak istersen, sayfanın altında bulunan sıfırla butonuna basabilirsin. Sıfırlama yaparsan tüm veriler gider.

Günlük planlayıcı, hedefler koyarak bu hedeflere ulaşırken kendini görmene olanak sağlar. Bu sayede soru çözdükçe gün içerisindeki motivasyonun artar. Hedefine ulaşmanın mutluluğunu hissedersin. Günü planlı bir şekilde geçirirsin. Ders özelinde o gün kaçar soru çözdüğünü ve çözmen gerektiğini tek bir yerde görmüş olursun. 

Yolla - Çöz

Yolla - Çöz, sizin ve diğer kullanıcıların çözemedikleri soruları gönderip, başka kullanıcılar tarafından gönderilen soruların da çözüldüğü kısımdır.

Çözemediğin soruyu göndermek istediğinde, Soru Yolla butonuna basarsın. Daha sonra göndermek istediğin soruyu, dersi, konuyu ve doğru cevap şıkkını seçerek anlamadığın noktayı not ekle kısmına yazarsın. Gönder butonuna basarak soruyu sisteme gönderirsin. Sorun artık bizde en kısa zamanda sana çözümü iletilecek.

Diğer kullanıcıların attığı soruları çözmek istediğinde Soru Çöz butonuna basarsın. Daha sonra ders ve konu özelleştirmesi yapabilirsin veya rastgele olarak soru çözmeye başlayabilirsin.

Gelen sayfada sorular karşına çıkar. Çözmek istediğin soruyu sağa atarak çöz demiş olursun. Eğer soruyu beğenmez veya çözemeyeceğini düşünürsen sola atarak geç demiş olursun. Bu sayede soruyu pas geçmiş sayılırsın ve çöz diyene kadar yeni soru karşına çıkar.

Çözmek için soruyu seçtiğinde, çözüm safasına geçersin. Bu sayfada varsa çözüm görselini yükleyebilir, açıklamanı yazabilirsin. Bulduğun doğru cevap şıkkını seçersin ve gönder butonuna basarak çözümünü soruyu atan kullanıcıya gönderirsin.

Sorunun doğru cevabını görmek ve çözümüne gelen cevaba bakmak için profilinden çözdüğüm sorular kısmında ilgili soruya basabilirsin. Burada soru altında konuşmaya başlayabilirsiniz. Çözümün onaylanırsa +1 soru çözüldü sayılır. Profil sayfasında ayrıca sorduğun sorulara gelen cevapları da bulursun. Soruna gelen cevap doğru ise gelen çözümü onaylamayı unutma.

Soru göndererek yapamadığın sorulara çözüm bulursun. Bu sayede daha doğru ilerleme sağlarsın ve konu ile aranda boşluklar oluşmaz.

Başkalarının çözemediği soruları çözerek, her kaynaktan birçok soru çözmüş olursun. Daha dengeli ve kararlı bir ilerleme sağlarsın. En önemlisi başkalarına çözüm anlatmak konuyu derinlemesine kavramanı sağlar. Ayrıca yardım edip, çözemediklerin içinde yardım almış olursun. 

OrdiGame

OrdiGame, öğrenmen gereken kavramları, bilgileri ve önemli noktaları oyunlaştırarak, eğlenerek öğrenmeni amaçalayan bir Ordinap servisidir.

Uygulama ana menüsünden OrdiGame kısmına gelerek açabilirsin.

Ders değiştirmek veya başlamak için üst kısımda bulunan ders listesinden oyunu başlatmak istediğin dersi seçmelisin.

Dersi seçtikten sonra dersin farklı oyun türleri varsa, istediğin oyun türünü seçerek farklı oyunları başlatabilirsin.

Çoğu zaman okuduğun şeyler aklında kalmaz. Öğrenmen gereken noktaları senin için oyunlaştırdık. Bu sayede eğlenerek öğrenmenin tadını çıkartırsın.

Oyun sırasında doğru bilginin öğrenilmesi desteklenir. Çalıştığın konuları pekiştirmen sağlanır.

Zamanla unutabileceğin bilgileri OrdiGame'i kullarak daha iyi öğrenirsin. 

Kitaplar

Yüksek fiyatlara satın aldığınız basılı test kitaplarını ve konu anlatım kitaplarını dijitalize ederek çok daha ucuza satın alıp istediğiniz zaman telefonunuzda - tabletinizde kullanmanızı sağlayan Ordinap servisidir.

Kitaplar servisi, ücretli veya ücretsiz kitaplardan oluşabilir. İlgili kitabı seçerek kitap detaylarını görüntüleyebilirsin. Kitap içeriği kısmından istediğin testi seçerek soru çözmeye başlayabilirsin.

Cevaplarını işaretledikten sonra, testi bitirmek için bitir butonuna bas. Daha sonra çıkan ekranda test ile ilgili sonuçlarını görebilirsin. Boş bıraktığın soru sarı, doğru yaptığın soru yeşil ve yanlış yaptığın soru kırmızı renkte işaretlenir. Yanlış yaptığın soruları burada inceleyebilirsin.

Ücretli kitapları satın aldığında o kitap içerisindeki sorulara erişme hakkına sahip olursun. Bu hak başkalarına devredilemez. Daha fazla bilgi için kullanıcı sözleşmesine göz atın.

Tamamen telefonda soru çözümüne uygun olarak hazırlanmış yüksek kalitede sorularla istediğin her yerden test başlatabilir zamanı verimli ve etkili kullanabilirsin.

Yolda, metroda, ders arasında, canın nerede isterse test başlat sınav maratonundan geri kalma. Ağır kitapları yanında taşımana gerek yok, tüm sorular Ordinap ile elinin altında. Üstelik çözdüğün her soruyu senin için analiz ediyor sana en uygun planı oluşturuyoruz. Nerede eksiğin var, nerede hata yapıyorsun hepsini Ordinap sayesinde öğreneceksin.

Pahalı test kitapları geride kaldı. Ordinap sayesinde ucuz ve kaliteli sorular telefonunda-tabletinde. Sen nerede ve ne zaman istersen seninle.

Yapay zeka teknolojisi sayesinde artık her kitap akıllı bir kitap. Kitap içerisindeki performansın ders ders, konu konu hatta soru soru analiz ediliyor. Sana en uygun kişisel çalışma planın oluşturuluyor. 

Telefondan soru çözmek bazı derslerde sana zor gelebilir. Ancak bunun faydası var! Soru çözerken, özellikle de işlem gerektiren sorularda telefonunu kağıdının yanına koyuyor aynı anda kağıdın üzerinde çizerek çözüyorsun. Bu işlem soruyu ezberden değil derinlemesine baştan sona çözmeni sağlıyor. Hiçbir aşamayı atlamıyorsun. Bazı sorularda yeniden kağıda çizerken, çözümü daha net görmeni kolaylaştırıyor. ÖSYM'nin sorduğu yeni nesil soru tarzlarında başarın artıyor.

Durumum

Durumum servisi kullanıcının istatistiksel tüm verilerinin gösterildiği kısımdır. Bu kısımda kullanıcı tüm gidişatını ve performansını takip eder.

Günlük, haftalık, aylık ve tüm zamanlar özelinde durumunu görebilirsin.

İstediğin dersin yanındaki bilgi simgesine tıklayarak o ders hakkındaki istatistiksel bilgilere ulaşabilirsin. Performansını inceleyip eksiklerini öğrenebilirsin.

Eksik olduğun konular otomatik olarak belirlenir. Bunları eksik konular başlığı altında bulabilirsin. Bu konuları hızla tekrar ederek takviye etmeni öneririz.

Durumum paneli sayesinde çalışmalarını analiz etmiş olursun. Eksik olduğun noktaları hızlıca tespit edersin. Sana en uygun çalışma planı çıkartılır.

Zamanı verimli kullanmana yardım eder.

Durumum paneli senin gizli rehberindir. Çalışmalarının daha planlı olmasını sağlar.

Puan Hesaplama

Yaptığın denemelerdeki netleri yazarak, gerçek sınavda kaç puan alabileceğini hesapladığın kısımdır.

Ders ders yanlış ve doğru sayını girerek puanını görebilirsin. 

Not: Gerçek puana en yakın sonuçları gösterir. Sayısal değerler yuvarlanmıştır.

Dilersen kaydet butonuna basarak puanını kayıt edebilirsin. Bu kayıtlara Profilim kısmından ulaşabilirsin.

We students.